Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Wystartowało 5 tras linii Eurolot

2014-10-26 Wystartowało 5 tras linii Eurolot

Polskie regionalne linie lotnicze Eurolot otwarły 5 nowych tras ze stolicy. Są to trasy międzynarodowe do Chorwacji, Mołdawii i Niemiec (x2) oraz jedno połączenie krajowe w Polsce.


Loty wykonywane są przez samoloty turbośmigłowe typu Bombardier Q400, które zabierają na pokład 78 pasażerów (grafika: Michał Petrykowski, Eurolot)

Uruchomione trasy:

  • Warszawa Okęcie (WAW) - Zagrzeb (ZAG)
  • Warszawa Okęcie (WAW) - Kiszyniów (KIV)
  • Warszawa Okęcie (WAW) - Stuttgart (STR)
  • Warszawa Okęcie (WAW) - Dusseldorf (DUS)
  • Warszawa Okęcie (WAW) - Lublin Świdnik (LUZ)

W związku z inauguracją nowych połączeń, Eurolot, jak i również "bałkańskie" i niemieckie porty oraz port lotniczy w Lublinie, przygotowały drobne upominki dla pasażerów. Samoloty Bombardiery Q400 w barwach Eurolotu zostaną powitane na lotniskach tradycyjnym salutem wodnym, a na podróżnych będą oczekiwać reprezentanci portów i lokalnych władz.

Wyjątkowo uroczyste otwarcie zaplanowano w Kiszyniowie oraz Zagrzebiu, gdzie odbędą się konferencje prasowe z udziałem m.in. przedstawicieli polskich, chorwackich i mołdawskich ambasad, Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Polsce oraz reprezentantów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznej.

Nowe połączenia zagraniczne przewoźnika to zdaniem przewoźnika tzw. trasy przyszłościowe, które czekają dopiero na rozwój ruchu turystycznego i pasażerskiego. Dzięki nim Eurolot połączy Chorwację, Mołdawię, Niemcy z Polską oraz Centralno- Wschodnią Europą. Nowa oferta Eurolotu ma dać także możliwość zaistnienia na rynkach, na których inne linie lotnicze nie wykorzystały do tej pory w pełni potencjału ruchu pasażerskiego 0 dotyczy to przede pasażerów tranzytowych, którzy w Warszawie przesiadają się na dalsze odcinki podróży.

Samoloty linii Eurolot będą latały do Zagrzebia, Stuttgartu, Dusseldorfu 7 razy w tygodniu,a do Kiszyniowa 4 razy w tygodniu. Pomiędzy Warszawą i Lublinem odbywać się będzie 6 lotów w tygodniu. To propozycja skierowana przede wszystkim do pasażerów tranzytowych, którzy szybko i wygodnie dotrą Eurolotem ze stolicy województwa lubelskiego do warszawskiego portu przesiadkowego, skąd będą mogli kontynuować podróż w świat.

Bilety lotnicze na nowe trasy są dostępne w sprzedaży. Ceny (w obie strony) do Mołdawii zaczynają się już od 599 złotych, do Zagrzebia od 599 złotych, do Stuttgartu od 499 złotych, do Dusseldorfu od 429 złotych, a do Lublina od 198 złotych.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: