Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Wizz Air wstrzymuje czasowo uruchomienie lotów z Warszawy do Hurghady

2013-08-21 Wizz Air wstrzymuje czasowo uruchomienie lotów z Warszawy do Hurghady

Zapowiadane przez Wizz Air połączenie z Warszawy do Hurghady nie zostaną uruchomione w październiku 2013 roku, jak pierwotnie zakładano.

Decyzja ta jest wynikiem rekomendacji polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które zdecydowanie odradza wyjazdy do Egiptu z powodu niestabilnej sytuacji i niepokojów politycznych w tym regionie.


(grafika: Wizz Air)

Linie lotnicze Wizz Air skontaktowały się ze wszystkimi pasażerami, którzy już dokonali rezerwacji na loty do Hurghady. Przewoźnik przeprosił pasażerów za zaistniałą sytuację i obecnie prowadzi zwrot poniesionych kosztów za bilety lotnicze. Loty do kurortów nad Morzem Czerwonym zostaną wznowione, jak tylko ustabilizuje się sytuacja polityczna w Egipcie.

"Wyrażamy wielki żal z powodu niepokojów politycznych, które trwają w Egipcie i przyjmujemy z powagą i odpowiedzialnością obawy polskich władz w sprawie podróży do tego rejonu. Stąd nasza decyzja o zawieszeniu lotów do Hurghady. Planujemy wznowienie tych połączeń, jak tylko sytuacja w Egipcie się ustabilizuje." - powiedział Daniel De Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: