Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Wizz Air rozpoczął loty z Warszawy do Tel Awiwiu

2013-11-25 Wizz Air rozpoczął loty z Warszawy do Tel Awiwiu

Węgierskie linie niskokosztowe Wizz Air zainaugurowały loty na nowym połączeniu z Warszawy do Izraela.

Loty Wizz Air z Warszawy do Izraela rozpoczęły się w sobotę 23 listopada 2013 roku.

W ramach uroczystego uruchomienia międzynarodowych połączeń, ambasador Izraela w Polsce, Zvi Rav-Ner otrzymał od linii symboliczny model samolotu Wizz Air.


Sabina Kowalowska, kierownik załogi pokładowej Wizz Air wręcza model samolotu ambasadorowi Izraela, Zvi Rav-Ner (grafika: Wizz Air).

Uruchamiając loty pomiędzy Warszawą a Tel Awiwem, Wizz Air inauguruje regularne loty ze stolicy Polski na Bliski Wschód.

Pierwszy samolot operujący na tej trasie, wystartował z warszawskiego Lotniska Chopina ze 160 pasażerami na pokładzie.

Loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Tel Awiw (TLV) będzie odbywać się dwa razy w tygodniu - we wtorki oraz soboty.

Bilety lotnicze na te loty dostępne są już w cenie od 199 złotych (w jedną stronę, wliczając podatek).

"Długo czekaliśmy na realizację marzeń o polityce otwartego nieba i jestem niezmiernie szczęśliwy, że starania rządów obydwu krajów doprowadziły do uruchomienia połączeń lotniczych między Polską i Izraelem, teraz także lotów niskokosztowych. Cieszymy się, że w ten sposób możemy promować turystykę w obydwu krajach, umożliwiając Polakom poznanie Izraela, jak i Izraelczykom przybycie do Polski i odwiedzenie miejsc związanych z ich bogatą historią i tradycją. Mamy nadzieję, że wiele osób skorzysta z tej możliwości. Gratulujemy firmie Wizz Air uruchomienia nowych połączeń i życzymy wielu sukcesów w przyszłości." - powiedział ambasador Zvi Rav-Ner.

"Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem naszego drugiego połączenia z Polski do Izraela, po wcześniejszej inauguracji lotów z Katowic 29 października. Mamy nadzieję, że z tanich połączeń oferowanych przez Wizz Air korzystać będą zarówno studenci, turyści, jak i osoby podróżujące w sprawach służbowych." - powiedział Daniel De Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

Loty na trasie są obsługiwane i sprzedawane we współpracy z Opodo.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: