Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Uroczystości na 80 urodziny

2014-04-25 Uroczystości na 80 urodziny

Warszawskie lotnisko właśnie obchodzi 80. rocznicę swojego powstania. Z tej okazji w sobotę 26 kwietnia 2014 roku w hali przylotów Terminala A odbędzie się jubileuszowa impreza dla wszystkich chętnych.

Lotnisko Warszawa Okęcie, które dziś oficjalnie nosi nazwę Lotniska Chopina, otwarte zostało dokładnie 29 kwietnia 1934 roku. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Ignacy Mościcki. Na pamiątkę tego wydarzenia przez cały 2014 rok trwają obchody jubileuszu 80-lecia portu lotniczego w Warszawie. Kulminacją obchodów będzie impreza urodzinowa, która odbędzie się w najbliższą sobotę 26 kwietnia 2014 roku w ogólnodostępnej części hali przylotów Terminala A.

Impreza rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 14. Przewidziane są liczne atrakcje, m.in. krojenie urodzinowego tortu oraz konkursy z cennymi nagrodami (do wygrania będą m.in. bilety lotnicze, wycieczki po zakamarkach lotniska, perfumy). Wszyscy chętni będą mogli spróbować pilotowania samolotów w symulatorze lotów, albo spotkać się z przedstawicielami służb lotniskowych:

  • Dyżurnym Operacyjnym Portu,
  • strażakiem Lotniskowej Straży Pożarnej,
  • koordynatorem Follow Me,
  • pracownikiem Straży Ochrony Lotniska (SOL).
Będą również konkursy rysunkowe, pokazy taneczne i wiele innych atrakcji. W większości sklepów i restauracji lotniskowych z okazji jubileuszu przygotowane zostały atrakcyjne promocje i zniżki.

Udział w imprezie urodzinowej lotniska mogą wziąć wszyscy chętni. Port lotniczy zaprasza całe rodziny.

Dojazd do lotniska liniami autobusowymi: 148, 175, 188, 331, a także pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej (linie S2 i S3) oraz Kolei Mazowieckich.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: