Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Sprint Air podsumowuje rok lotów do Zielonej Góry

2012-06-22 Sprint Air podsumowuje rok lotów do Zielonej Góry

Z okazji roku od wznowienia regularnej trasy Zielona Góra Babimost (IEG) - Warszawa Okęcie (WAW) operujący na tej trasie Sprint Air przygotował podsumowanie.

Dokładnie 20 czerwca 2011 roku linia lotnicza Sprint Air wykonała pierwszy lot na tej trasie wykonała 33-miejscowym Saabem 340. Kolejny rok obecności w porcie lotniczym Zielona Góra przewoźnik Sprint Air otwiera mając na swoim koncie 595 zrealizowanych lotów oraz ponad 12,5 tysiąca przewiezionych pasażerów.

"W ciągu dwunastu miesięcy z naszego połączenia skorzystało 12 624 pasażerów. Uważamy, że to świetny wynik, szczególnie zważywszy, że w ciągu całego 2010 roku z lotów skorzystało jedynie 3,5 tysiąca osób, a dane historyczne dotyczące przepływu pasażerów w Porcie Lotniczym w Babimoście pokazują, że nawet w najlepszych latach wyniki poprzednich przewoźników utrzymywały się maksymalnie na poziomie 7-8 tysięcy pasażerów. To zaledwie nieco więcej niż połowa osiągniętego przez nas wyniku." - powiedziała Adriana Fibingier-Pawelska, rzecznik prasowy Sprint Air.

"Dobry rezultat motywuje nas do jeszcze intensywniejszej pracy na rzecz promocji połączenia. Rozpoczynając drugi rok operacji z Portu Lotniczego Zielona Góra (Babimost) życzymy Lubuszanom, aby jak najwięcej z nich miało szansę przekonać się o realnych korzyściach płynących z naszej obecności w Babimoście, a sobie samym, abyśmy w konsekwencji tego mogli za kolejnych dwanaście miesięcy pochwalić się jeszcze lepszymi wynikami." - powiedziała Anna Baltaziuk, prezes zarządu Sprint Air.

Statystyki pokazują, że w okresie czerwiec 2011 ? czerwiec 2012 z rejsów Sprint Air korzystało średnio 21 osób na 33 oferowane miejsca pasażerskie. Średni współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich wyniósł 63,5%. Najlepszymi miesiącami okazały się:

  • wrzesień - 1 331 przewiezionych pasażerów (współczynnik wypełnienia 76,10%),
  • październik - 1 166 pasażerów (73,61%),
  • marzec - 1 274 pasażerów (72,85%),
  • maj - 1187 pasażerów (73,39%).

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: