Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Po raz pierwszy 10 mln pasażerów w ciągu roku

2013-11-25 Po raz pierwszy 10 mln pasażerów w ciągu roku

Padł historyczny rekord. Po raz pierwszy w swojej historii warszawskie lotnisko obsłużyło 10 milionów pasażerów w ciągu roku.


Anna Hollande z Łodzi leciała turystycznie do USA (grafika: Lotnisko Chopina)

Zanotowanym 10-milionowym pasażerem okazała się Anna Hollande z Łodzi. Leciała ona samolotem linii LOT do Nowego Jorku. Jak prezent otrzymała ona prawo wstępu do saloników Executive Lounge, a przewoźnik przyznał jej prawo do podróżowania w klasie Biznes.

"Jest mi bardzo miło, że to akurat ja okazałam się 10-milionowym pasażerem. Uważam, że Lotnisko Chopina jest bardzo ładne i naprawdę nie mamy się czego wstydzić przed światem. Cieszę się także, że będę mogła wypróbować klasę Biznes w Dreamlinerze. Ja raczej rzadko latam samolotem i nigdy nie miałam okazji podróżować w tej klasie. Jest mi miło, że LOT sprawił mi właśnie taką niespodziankę." - powiedziała Anna Hollande.

W całym 2012 roku na warszawskim lotnisku zanotowano 9 mln 587 tys. pasażerów i był to najlepszy roczny wynik. Jednakże w roku 2013 roku obsłużonych zostanie prawdopodobnie o około 1 mln pasażerów więcej.

"Ten sukces świętujemy go w dość nietypowych okolicznościach. Według naszych wcześniejszych prognoz bieżący rok miał być w naszym porcie słabszy od poprzedniego w związku ze startem lotniska w Modlinie i przeniesieniu do niego operacji tanich linii lotniczych. M.in. z tego powodu zaraz po zakończeniu Euro2012 zamknęliśmy starą, 'buraczkową' część terminala i rozpoczęliśmy jej gruntowną przebudowę, a latem bieżącego roku przeprowadziliśmy także generalny remont dłuższej drogi startowej. Tymczasem niemożliwe do przewidzenia problemy lotniska w Modlinie i decyzja przewoźników niskokosztowych o przeniesieniu operacji do Warszawy spowodowały, że musieliśmy poradzić sobie z obsługą największego natężenia ruchu w dotychczasowej historii Lotniska Chopina, na dodatek przy znacznie ograniczonej przepustowości. I doskonale daliśmy sobie radę." - powiedział Michał Marzec, dyrektor portu lotniczego.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: