Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Pierwsze Embraery 190 we flocie LOT-u

2018-12-20 Pierwsze Embraery 190 we flocie LOT-u

Dwa z zamówionych czterech nowych Embraerów 190 są już w Warszawie.


Przekazanie Embraera 190 (grafika: LOT)

Oba samoloty o numerach rejestracyjnych SP-LMA i SP-LMB wylądowały w Warszawie we wtorek po godz. 19. Obie maszyny wystartowały 30 godzin wcześniej z Sao Jose dos Campos w Brazylii, gdzie znajduje się fabryka Embraera. Po drodze niezbędne były dwa międzylądowania - w Recife na wschodzie Brazylii i Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, skąd Embraery 190 poleciały już bezpośrednio na Lotnisko Chopina w Warszawie.

W ciągu najbliższych dni w Embraerach będzie montowane wyposażenie dodatkowe. W pierwszym tygodniu stycznia 2019 roku zabiorą one pasażerów LOT-u w podróż na kilkunastu europejskich trasach. Docelowo posłużyć mają do obsługi połączeń na lotnisko London City (LCY), dokąd polski przewoźnik będzie latał dwa razy dziennie - z Warszawy od 7 stycznia, z Budapesztu od 18 lutego i z Wilna od 1 maja. Ze względu na krótki pas startowy i stromy kąt podejścia tylko kilka rodzajów samolotów pasażerskich - w tym Embraer 190 - jest certyfikowanych do lądowania na tym lotnisku.


Oprócz Londynu nowe samoloty latać będę także m.in. do Amsterdamu, Wenecji, Nicei, Billund, Ljubljany, Moskwy, Odessy, Bukaresztu, Zagrzebia i Krakowa (grafika: LOT)

Każdy samolot Embraer 190 ma na pokładzie 106 foteli w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Maksymalny zasięg samolotów z pasażerami to prawie 3,5 tys. km.

Odrzutowce wyposażone są w nowoczesne silniki General Electric CF34, które charakteryzują się obniżoną emisją CO2.

Samoloty zostały pozyskane w ramach 8-letniej umowy leasingowej LOT-u z firmą NAC (Nordic Aviation Capital), od której przewoźnik pozyskał wcześniej 20 innych samolotów.

Tym samym LOT jako jeden z nielicznych przewoźników posiada dziś we flocie wszystkie cztery wersje samolotów z popularnej rodziny E-Jet: E170, E175, E190 i E195.

Bilety na połączenia nowymi samolotami dostępne są przez stronę internetową przewoźnika.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: