Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Nowe wizy do Turcji będą odstraszać turystów?

2013-12-31 Nowe wizy do Turcji będą odstraszać turystów?

Turcja chyba ma za dużo ostatnio turystów i postanowiła niestety uprzykrzyć życie pasażerom wybierającym się do tego kraju.

Od kwietnia 2014 roku bowiem w Turcji obowiązywać będzie nowy system wydawania wiz. Obecnie wystarcza, że po przylocie do Turcji wykupuje się po prostu wizę na lotnisku, czyli na przejściu granicznym. Czyli wizy na granicy wydawane są praktycznie "od ręki" za określoną opłatą uiszczaną gotówką. Wraz z wejściem w życie nowych przepisów jednakże wizę trzeba będzie "załatwić" jeszcze w Polsce.

Kupić będzie je trzeba przez rządową turecką stronę internetową (po angielsku, francusku lub turecku) co wymaga płatności kartą. Płatność przelewem lub gotówką jest niemożliwa. To zła wiadomość, bowiem kart nie ma z wielu względów wielu turystów (np. starszych).

Wizy turystyczne nabywane poprzez system e-visa upoważniają do wielokrotnego wjazdu i pobytu na terenie Turcji łącznie przez 90 dni w okresie 180 dni jej ważności (licząc od pierwszego wjazdu) bez prawa wykonywania pracy.

W obliczu tych problemów spodziewać się należy, że turyści darują sobie stratę czasu i zdecydują się na wyjazd do innego kraju - np. pobliskiej Grecji, czy na Cypr. Kraje te z racji obecności w Unii Europejskiej wiz do Polaków nie wymagają. Tam wystarczają dobre chęci i dowód osobisty w kieszeni. No i nikt nie karze dodatkowo płacić za wjazd.

Z Warszawy do Turcji latają linie lotnicze LOT i Turkish Airlines.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: