Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > LOT zapowiada loty z Warszawy na Mazury

2016-06-13 LOT zapowiada loty z Warszawy na Mazury

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały ruchomienie lotów krajowych na sezonowej trasie Olsztyn Mazury (SZY) - Warszawa Okęcie (WAW).

Trasa Olsztyn Mazury (SZY) - Warszawa Okęcie (WAW) ruszy 2 lipca 2016 roku. Loty realizowane będą do 1 października 2016 roku 3 razy w tygodniu. W sprzedaży dostępne są już bilety lotnicze na nowe rejsy.

"Podróż na Mazury do tej pory wiązała się z długą i męczącą jazdą samochodem, która w dodatku niejednokrotnie wiązała się z wielogodzinnym staniem w korkach. Dziś, dzięki nowemu sezonowemu połączeniu LOT-u, to tylko niespełna godzina rejsu. Letnia wyprawa na żagle czy kajaki jeszcze nigdy nie była tak prosta, bezproblemowa i przyjemna!" - mówi Adrian Kubicki, rzecznik prasowy linii LOT.

Samolot wystartuje z Warszawy w każdy poniedziałek, czwartek i sobotę o godzinie 13:25 i wyląduje w Olsztynie o 14:10. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Olsztyna w te same dni o godzinie 14:35, by wylądować w stolicy o godzinie 15:35.

"Mazury to bezwzględnie jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Europie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy je przybliżyć nie tylko mieszkańcom Warszawy, ale dzięki dogodnym przesiadkom w naszym hubie także pasażerom z innych miast w Polsce, Europie i na świecie. Na przykład, całkowity czas podróży LOT-em z Frankfurtu do Szyman to niewiele ponad 3 godziny i tylko 50 minut czasu przesiadki." - dodaje Adrian Kubicki.

Połączenia do Olsztyna operowane będą samolotami typu Bombardier Q400. Pasażerowie, jak podczas każdego rejsu LOT-u będą mogli w ramach dodatkowego bagażu zabrać zabrać ze sobą wszystko to, co pakują do bagażnika samochodu: rower, sprzęt wędkarski, jeździecki i do nurkowania, kije do golfa, deskę do kite i wind surfingu, rakiety do tenisa a nawet kajak.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: