Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > LOT zapowiada loty z Warszawy do Tokio

2015-06-19 LOT zapowiada loty z Warszawy do Tokio

LOT zapowiedział nową bezpośrednią trasę Warszawa Okęcie (WAW) - Tokio Narita (NRT).

Loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Tokio Narita (NRT) odbywać się będą już od 13 stycznia 2016 roku.

Ma to być pierwsze bezpośrednie połączenie z Polski i Europy Środkowo - Wschodniej do stolicy Japonii.

Loty wykonywane będą trzy razy w tygodniu samolotami pasażerskimi Boeing 787 Dreamliner w konfiguracji trzech klas podróży (LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy).

Bilety lotnicze a trasę są już w sprzedaży. Ceny na rejsy z Warszawy do Tokio zaczynają się od 2164 zł.

Wyloty do Tokio będą się odbywały w środy, piątki i niedziele, natomiast rejsy powrotne do Warszawy będą startowały z lotniska Narita w czwartki, niedziele i poniedziałki. Lot w jedną stronę potrwa około 10 godzin.

"Tokio będzie naszym pierwszym nowym połączeniem dalekiego zasięgu po zakończeniu procesu restrukturyzacji. Od 2016 roku będziemy się już tylko rozwijać. Stawiamy na rozwój hubu w Warszawie i jestem pewien, że dzięki rejsom do Tokio nasza oferta będzie jeszcze lepszą alternatywą dla większych lotnisk w Europie. LOT będzie oferował najbardziej efektywną podróż i zdecydowanie najkrótsze czasy przesiadek dla pasażerów z Polski i innych krajów regionu. Tokio jest dziś jednym z najważniejszych azjatyckich ośrodków biznesowych oraz ważną destynacją turystyczną. Relacje biznesowe między oboma krajami są coraz silniejsze. Stąd wybór pierwszej dalekodystansowej destynacji był dość oczywisty." - powiedział Sebastian Mikosz, prezes LOT-u.

Specjalnie dla klientów z Azji LOT wprowadzi między innymi japońskie dania do menu, natomiast w systemie rozrywki pokładowej znajdą się japońskie filmy, seriale i muzyka. Cały system rozrywki pokładowej będzie dostępny w japońskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze będzie znajdowała się osoba z personelu pokładowego mówiąca po japońsku.

Jak informuje LOT rocznie z Polski do Japonii podróżuje około 23 tysięcy osób, z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej 136 tysięcy. Co roku z Japonii do Polski przylatuje natomiast aż 41 tysięcy osób, a do Europy Środkowo-Wschodniej 245 tysięcy. Prognozy mówią o co najmniej 2 procentowym wzroście rok do roku, w kolejnych latach. W Polsce funkcjonuje około 300 japońskich firm, z czego 80 ma nad Wisłą swoje linie produkcyjne. Znacząca jest też wartość wymiany handlowej. Tylko w ubiegłym roku z Polski do Japonii wyeksportowano towary o wartości 770 mln euro, z Japonii do Polski ponad 1,2 mld euro.

Połączenie do Tokio będzie drugą po Pekinie trasą azjatycką w regularnej siatce LOT-u.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: