Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > LOT zapowiada loty z Warszawy do Kijowa Żulany

2016-12-01 LOT zapowiada loty z Warszawy do Kijowa Żulany

LOT uruchomi bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Kijów Żulany (IEV).

Nowa trasa Warszawa Okęcie (WAW) - Kijów Żulany (IEV) ruszy 26 lutego 2017 roku i będzie obsługiwana najpierw 6, a następnie 7 razy w tygodniu. Loty odbywać się będą codziennie oprócz sobót. Wylot zaplanowany jest na 22:40. Rejsy powrotne obędą się we wszystkie dni tygodnie poza niedzielami o 6:00. Od sezonu letniego połączenia będą wykonywane codziennie.


Embraer 175 (grafika: Jacek Bonczek, LOT)

"Lotnisko Żuliany uznawane jest za centralne lotnisko Kijowa. Cieszymy się, że jako jedyna linia lotnicza z Unii Europejskiej możemy zaoferować codzienne rejsy z tego portu do naszego hubu w Warszawie. Dzięki temu pasażerowie zaczynający swoją podróż na lotnisku Żuliany mają dostęp całej siatki ponad 60 połączeń LOT-u. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Kijowa będą chętnie korzystali z tej oferty." - powiedział Adrian Kubicki z linii LOT.

Kijów Żulany (IEV) to piąty ukraiński kierunek w siatce połączeń LOT-u, a sama Ukraina to jeden z najważniejszych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej polskiego przewoźnika. W marcu tego roku LOT uruchomił połączenie do Charkowa, które szybko okazało się sukcesem.

"Ukraińscy pasażerowie potrzebują dostępu do hubu, który oferuje bezpośrednie połączenia do głównych miast w Europie i na świecie, a Warszawa jest dziś największym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej. Umacnianie pozycji lidera na Ukrainie wynika bezpośrednio z naszej strategii konsolidowania ruchu lotniczego w tej części Europy. Razem z połączeniami do Kijowa Boryspil, które realizujemy dwa razy dziennie, będziemy oferować między Warszawą a Kijowem aż 20 rejsów tygodniowo!" - dodałAdrian Kubicki.

Loty wykonywane będą przez samoloty Embraer 195 w konfiguracji 112 miejsc pasażerskich.

Bilety lotnicze na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: