Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > LOT wprowadza powiadomienia SMS

2013-05-17 LOT wprowadza powiadomienia SMS

Teraz dzięki nowej usłudze LOT Info SMS każdy z podróżnych Polskich Linii Lotniczych LOT, jak i oczekujących na lotnisku, może na bieżąco śledzić status wybranego rejsu LOT-u.

Pasażerowie, którzy będą korzystać z nowej usługi, otrzymają SMS-em informacje m.in. o:

  • otwarciu odprawy on-line,
  • zmianie rozkładu lotu,
  • ewentualnemu opóźnieniu bądź odwołaniu rejsu.


(grafika: LOT)

LOT będzie też przekazywał tą drogą informacje o promocjach czy inne ważne ogłoszenia dla podróżnych. Dodatkowo, do osób oczekujących na lotnisku będą wysyłane SMS-y z informacją o starcie i lądowaniu danego samolotu.

"Głównym założeniem wprowadzanych przez nas zmian w standardzie obsługi jest to, abyśmy byli jak najbliżej pasażera. Kluczową kwestią jest szybka i łatwo dostępna informacja. Stąd decyzja o uruchomieniu serwisu SMS." - powiedział Dariusz Pietrzak z linii LOT.

Usługę SMS można aktywować na dwa sposoby: wypełniając bezpłatnie formularz poprzez stronę LOT-u albo poprzez wysłanie SMS-a z telefonu komórkowego. Do wyboru są 2 opcje usługi SMS-owej: standardowa, która obejmuje jednorazową informację o bieżącym statusie rejsu (koszt to 1 zł + VAT) oraz premium, która dostarczy pasażerom wszystkie informacje o danym rejsie (koszt 5 zł + VAT). Usługa dostępna jest dla użytkowników polskich sieci komórkowych.

Przy zakupie biletu LOT-u, wystarczy zostawić numer telefonu i wówczas pasażer będzie automatycznie otrzymywać informacje o swoim rejsie.

"Będziemy dodawać kolejne elementy ułatwiające podróż oraz poprawiające jakość obsługi pasażerów. Warto podkreślić, że już w tej chwili poziom satysfakcji naszych klientów, mierzony co miesiąc w ramach Star Alliance, jest wyższy niż średnia dla całego aliansu. Jestem przekonany, że kolejne zmiany, które będziemy wprowadzać w najbliższych tygodniach ten poziom satysfakcji naszych pasażerów jeszcze podniosą." - dodał Dariusz Pietrzak.

Treść SMS-a aktywującego usługę jest bardzo prosta. Pasażer wysyłając SMS pod numer 71200 (opcja standardowa) albo 75886 (opcja Premium) wpisuje: LOT(spacja)numer rejsu(spacja)data zapisana jako DD-MM-RRRR lub RRRR-MM-DD.

LOT jest jednym z głównych przewoźników na Okęciu.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: