Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > LOT uruchomił loty z Warszawy do Singapuru

2018-05-16 LOT uruchomił loty z Warszawy do Singapuru

LOT uruchmił loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Singapur (SIN).

Dreamliner LOT-u poleciał w pierwszy rozkładowy rejs z Warszawy do Singapuru. Singapur to 5 azjatycki kierunek LOT-u i czwarte uruchomione w tym roku połączenie dalekiego zasięgu.

Do końca czerwca 2018 roku Dreamlinery LOT-u będą obsługiwały połączenie między Singapurem a Warszawą 3 razy w tygodniu, a od lipca do końca sezonu letniego, 4 razy. Lot z Singapuru do Warszawy, w trakcie którego Boeing 787 Dreamliner LOT-u pokonuje 9,5 tys. km, potrwa ok. 12 godzin.

"Nasze rejsy łączą bezpośrednio dwa hub-y: Warszawę będącą głównym centrum przesiadkowym dla pasażerów z Europy Centralnej i Singapur czyli najważniejszy port tranzytowy w regionie Azji Południowo-Wschodniej. W ten sposób uwalniamy potencjał turystyczny i biznesowy w obu kierunkach." - powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Singapur to nie tylko jeden najbogatszych krajów świata, ale także tylko centrum biznesowe Azji i brama do dalszych połączeń w regionie - do Indonezji, Tajlandii, Kambodży Malazji i Australii. W kwietniu polski przewoźnik nawiązał współpracę z liniami obsługującymi rejsy tych portów. W ramach jednej rezerwacji LOT-u połączenia z Singapuru będą wykonywane przez przewoźników z grupy JetStar, np. Singapore Airlines (umowa code-share) oraz Quantas i Air New Zealand (umowa interline). Dzięki temu pasażerowie LOT-u mogą na jednym bilecie przez Singapur podróżować do wielu miast w Tajlandii, Malezji, Indonezji, Hongkongu, Wietnamu, na Filipiny a także Australii i Nowej Zelandii (w bardzo atrakcyjnych cenach).

"Jest nam niezmiernie miło, że możemy dziś powitać LOT w Singapurze, który od teraz zapewnia nam bezpośrednie połączenie z Polską. Jest to jednocześnie pierwsze połączenie Singapuru z Europą Środkową i Wschodnią, które zapewnia nieporównywaną wygodę w podróżowaniu do serca regionu. W ten sposób pasażerowie udający się w obu kierunkach, zyskali dużo lepszą ofertę dla podróży zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. Grupa Changi Airport aktywnie rozwija szlaki komunikacyjne Singapuru z Europą, a w ciągu ostatnich cztery nowe miasta zostały: do Aten, Dusseldorfu, Sztokholmu a teraz także do Warszawy." - powiedział Mr. Lee Hiang, prezes Changi Airport Group's (CAG).

Nowe połączenie jest wykonywane wyłącznie samolotami Boeing 787 Dreamliner, nowoczesnymi maszynami szerokokadłubowymi świata. W każdym z nich pasażerowie mają do dyspozycji 3 klasy podróży.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: