Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > LOT uruchomił loty z Warszawy do Kowna

2018-05-21 LOT uruchomił loty z Warszawy do Kowna

LOT uruchmił loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Kowno (KUN).

Loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Kowno (KUN) odbywają się 6 razy w tygodniu - codziennie oprócz sobót. Lot między Warszawą i Kownem trwa ok. 1 godz. 10 minut.

Start z warszawskiego lotniska odbywa się o godz. 22:35, a lądowanie w Kownie o godz. 0:45 (czasu miejscowego). Z Kowna do Warszawy pasażerowie mogą dotrzeć LOT-em codziennie oprócz niedziel o 06:15, żeby - po uwzględnieniu różnicy czasu - wylądować w stolicy Polski o 06:25. Loty odbywają się na pokładzie samolotu Bombardier Q400, który posiada na pokładzie 78 foteli w trzech klasach.

"Zwiększenie naszej obecności na Litwie jest ważnym elementem konsekwentnie realizowanej strategii zakładającej konsolidację rynku lotniczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Od teraz oprócz Wilna i Połągi otwieramy się także na Kowno będące istotnym ośrodkiem gospodarczym na Litwie. Jestem przekonany, że pasażerowie podróżujący z tego regionu Europy jeszcze chętniej skorzystają z naszej oferty połączeń dalekodystansowych: np. do USA, Kanady, Korei Południowej i Singapuru." - powiedział Adrian Kubicki, dyrektor biura prasowego LOT.

LOT obsługiwał połączenie do Kowna w ubiegłym sezonie letnim: od 14 lipca do 18 sierpnia 2017 roku w trakcie modernizacji drogi startowej na lotnisku w Wilnie. Zainteresowanie rejsami okazało się na tyle duże, że zapadła decyzja o utrzymaniu operacji również na drugie lotnisko Litwy (przy jednoczesnym utrzymaniu częstotliwości aż pięciu rejsów tygodniowo do Wilna).

Kowno to już trzecie połączenie na Litwie dostępne obecnie w ofercie LOT-u. Oprócz tego pasażerowie mają do wyboru rejsy do Wilna i Połągi nad Morzem Bałtyckim.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: