Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > LOT od 40 lat na trasie Warszawa - Nowy Jork

2013-04-16 LOT od 40 lat na trasie Warszawa - Nowy Jork

Linie lotnicze LOT świętują dzisiaj czterdziestą rocznicę uruchomienia połączenia na trasie Warszawa (Okęcie) - Nowy Jork.

Bezpośrednie połączenia dalekodystansowe to flagowe trasy LOT-u. Nieprzerwana obecność w ciągu 40 lat na tej trasie samolotów polskiego przewoźnika potwierdza dominującą pozycję na tym rynku.

"Biorąc pod uwagę ówczesną sytuację polityczną Polski, początek operacji lotniczych do Stanów Zjednoczonych w 1973 roku należy uznać za przełomowe w relacjach Polski z Zachodem. Jesteśmy dumni z tak długiej tradycji tego cieszącego się największą popularnością wśród naszych pasażerów połączenia. Dzięki dobrej ofercie nasze połączenia atlantyckie generują również duży przepływ tranzytowy przez port w Warszawie." - powiedział Sebastian Mikosz, prezes zarządu LOT.


(grafika: LOT)

Z historią tego połączenia łączy się niezwykła anegdota. Zgodnie z logiką i tradycją, rejsy powinny nosić numer LO 001 na wylot z Warszawy i LO 002 na rejs powrotny z Nowego Jorku. LOT zdecydował jednak o zmianie na numerację 006 i 007. Jak głosi historia - wszystko za sprawą najsłynniejszego agenta świata, którego zekranizowane przygody właśnie w 1973 roku, po raz ósmy, miały pojawić się w kinach. Dodatkowo akcja filmu toczyła się w Nowym Jorku.

W rozpoczynającym się sezonie letnim LOT na tej trasie zaoferuje do 11 rejsów tygodniowo.

W roku 2012 LOT przewiózł blisko 105 tysięcy pasażerów na tej trasie (wzrost o 4% w porównaniu do poprzedniego roku). Wypełnienie samolotów w okresie styczeń-grudzień 2012 wyniosło 88%, co daje wzrost o 6% w stosunku do analogicznego okresu w 2011 roku. Ponadto przewoźnik odnotował zwiększoną sprzedaż w klasie biznes - wzrost przewozów o ponad 9%.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: