Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Eurolot wchodzi na rynek czarterów współpracując z 4YOU Airlines

2014-05-14 Eurolot wchodzi na rynek czarterów współpracując z 4YOU Airlines

Eurolot nawiązał współpracę z nową polską linią lotniczą 4YOU Airlines w zakresie wykonywania rejsów czarterowych.

W ramach współpracy Eurolot zostanie oficjalnym przewoźnikiem dla spółki 4YOU Airlines Sp z.o.o. do czasu uzyskania przez nią certyfikatu AOC (przyznawanego przez ULC) oraz koncesji na prowadzenie działalności czarterowej. Wszystkie rejsy będą wykonywane początkowo z użyciem kodu (tzw. callsign) Eurolotu czyli "K2".

Pierwsze rejsy z turystami zostaną wykonane na początku czerwca 2014 roku. Samoloty będą latać 9 polskich miast do najpopularniejszych kurortów zagranicznych. Z Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa oraz Bydgoszczy samoloty polecą do takich wakacyjnych kierunków jak Egipt, Tunezja, Grecja i Turcja.

Wycieczki do tych miejsc będą sprzedawane m.in. przez jedno z największych biur podróży w Polsce - Alfa Star oraz przez inne wiodące biura podróży przy współpracy z firmą Globe Travel Services.

"Konsekwentnie wprowadzamy w życie plan Eurolotu rozwinięcia działalności czarterowej w Polsce. To rynek przyszłościowy - obserwujemy stale zwiększające się zainteresowanie Polaków wyjazdami wakacyjnymi do 'ciepłych krajów'. Dla naszej linii to szansa na rozwinięcie skrzydeł, dlatego tym bardziej cieszymy się ze współpracy z nowym przewoźnikiem 4YOU oraz biurem podróży Alfa Star, które możemy wspierać w rozpoczęciu działalności na rynku czarterów." - powiedział Tomasz Balcerzak, prezes zarządu linii Eurolot.

"Powstanie nowych linii lotniczych to odpowiedź na aktualną sytuację na rynku. Na początek linie 4YOU będą posiadały 3 samoloty typu Airbus 320. Działalność w początkowym okresie prowadzona będzie we współpracy z Eurolotem. Linie 4YOU obsługiwać będą wyłącznie loty czarterowe polskich touroperatorów." - powiedział Krzysztof Strzylak, prezes zarządu biura podróży Alfa Star.

"Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalnego podejścia do współpracy przez Eurolot i uważamy, iż wzajemne relacje jakie udało nam się wspólnie wypracować będą początkiem nowej jakości na polskim rynku przewozów czarterowych. Mamy nadzieję, iż przyczynią się one również do obopólnego długotrwałego i stabilnego rozwoju spółek, zarówno 4YOU Airlines jak i Eurolotu." - powiedział Michał Mikołajczak, wiceprezes zarządu 4YOU Airlines.

Samoloty Airbus A320 zabiorą na pokład 180 pasażerów. Przewoźnicy będą oferować przelot w klasie ekonomicznej. Na pokładzie podróżnymi zaopiekuje się 4 członków personelu pokładowego, a za sterami zasiądzie 2 pilotów.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: