Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > Airbus zamiast Dreamlinera między Warszawą i Nowym Jorkiem

2013-03-28 Airbus zamiast Dreamlinera między Warszawą i Nowym Jorkiem

Od połowy kwietnia 2013 roku część lotów LOT-u na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Chicago (ORD) i Warszawa Okęcie (WAW) - Nowy Jork (JFK) wykonywana będzie samolotem Airbus 330.

Pasażerowie LOT-u po raz pierwszy w historii latać będą Airbusem. Do tej pory LOT na trasach transatlantyckich wykorzystywał samoloty Boeing. Już 20 lenie samoloty Boieng 767 zastąpić miały samoloty Boeing 787 Dreamliner ale tak się nie stało. Stąd Airbus.


Airbus 330-200 (grafika: Hi Fly)

Wszystkie samoloty Dreamliner na całym świecie, w tym także 2 samoloty przekazane już do floty LOT-u, od połowy stycznia 2013 roku stoją uziemione przez władze lotnicze. Powodem tak drastycznej decyzji jest jest błąd konstrukcyjny skutkujący przegrzewaniem się akumulatorów. Prowadzić to może nawet do pożaru.

Na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Chicago (ORG) Dreamliner latać miał od 16 stycznia, zaś na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Nowy Jork (JFK) od 3 lutego 2013 roku.

Airbus przewoźnika Hi Fly latać będzie dla LOT-u z pilotami portugalskiego przewoźnika, jednakże załoga pokładowa (stewardesy) będzie LOT-owska.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: