Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > airberlin uruchomił loty z Warszawy do Berlina

2013-03-23 airberlin uruchomił loty z Warszawy do Berlina

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami niemieckie linie lotnicze airberlin uruchomiły loty na trasie Warszawa Okęcie (WAW) - Berlin Tegel (TXL). Tym samym przewoźnik ten wraca z tą trasą po kilku latach przerwy.

Wiele lat temu airberlin latał już na tej trasie, jednakże bardzo krótko. Loty odbywały się zaledwie od czerwca 2004 do początku 2005 roku. Potem zrezygnował on z trasy.

Ponowienie lotów między stolicą Niemiec i Polski rozpoczęło się w sobotę, 23 marca 2013 roku.

"Cieszymy się na pasażerów, którzy od dzisiaj będą latać linią Air Berlin z Berlina do Warszawy i z powrotem. Oferując do trzech lotów dziennie jesteśmy przewoźnikiem o największej ofercie lotów pomiędzy Berlinem a Warszawą. Loty te są optymalnie włączone w naszą sieć połączeń. Dzięki temu dostępne są liczne loty łączone w naszej europejskiej i światowej sieci połączeń. Wprowadzenie bezpośrednich lotów do Warszawy jest wynikiem poprawy wydajności naszej sieci połączeń, której strategicznej przebudowy dokonaliśmy w 2013 roku. Polska jest przy tym ważnym rynkiem." - powiedział Wolfgang Prock-Schauer, prezes airberlin.

Loty na trasie odbywają w dni powszednie trzy razy dziennie. W soboty odbywają się dwa rejsy, a w niedzielę jeden.

Na trasie pasażerowie podróżują samolotami turbośmigłowymi typu Bombardier Q400.


Bombardier Q400 w barwach airberlin (grafika: airberlin)

"Berlin i Warszawa, Polska i Niemcy zbliżają się do siebie coraz bardziej. Bardzo cieszę się z wprowadzenia nowego połączenia lotniczego na tej trasie. Jestem przekonany, że to połączenie lotnicze przyniesie korzyści zarówno Warszawie, jak i Berlinowi i przyczyni się do pogłębienia niemiecko-polskiego partnerstwa." - powiedział Jerzy Margański, ambasador w Niemczech.

Na trasie airberlin konkurował będzie z polskimi liniami LOT.

Warszawa jest po Krakowie i Gdańsku 3 miastem w Polsce posiadające bezpośrednim połączenie airberlin z Berlinem.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: