Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Warszawa Okęcie (WAW) > 12 urodziny Wizz Air

2016-05-19 12 urodziny Wizz Air

Wizz Air świętuje dzisiaj 12 urodziny swojego pierwszego lotu, który odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic.

Wizz Air został założony we wrześniu 2003 roku z ambitnym celem stworzenia niskokosztowej linii lotniczej działającej w Europie Środkowo-Wschodniej. Udało się to.


Działalność Wizz Air w Warszawie (grafika: Wizz Air)

O ile Wizz Air rozpoczął loty 19 maja 2004 roku z Katowic to z Warszawy od 10 sierpnia 2014 roku. Zaczynał operację ze stolicy z lotami na lotnisko Luton pod Londynem.

"Przez ostatnie 12 lat Wizz Air zrewolucjonizował sektor podróży lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie łączymy 39 krajów oferując sieć destynacji od Europy po Bliski Wschód. W ubiegłym roku odświeżyliśmy nasze barwy i wprowadziliśmy do naszej floty pierwszą maszynę typu Airbus A321, najbardziej wydajny jednonawowy samolot na świecie. Mając w perspektywie kolejne dostawy nowych maszyn, pozostajemy w czołówce najmłodszych flot w Europie. Naszym celem jest stałe doskonalenie jakości naszych usług. Stale rozwijamy naszą sieć połączeń w Europie i poza jej granicami. Zapraszamy na pokład naszych klientów oraz osoby, które jeszcze z nami nie podróżowały, aby mogły doświadczyć doskonałego serwisu zapewnianego przez naszą wspaniałą i pomocną załogę." - powiedział Jozsef Varadi, prezes linii Wizz Air.

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia przewiozła do i z Warszawy ponad 12 milionów pasażerów. W ubiegłym tygodniu przewoźnik rozpoczął operacje szóstym samolotem w warszawskiej bazie.


Działalność Wizz Air w Europie i Polsce (grafika: Wizz Air)

Aktualnie Wizz Air zatrudnia w stolicy Polski ponad 200 członków załogi, którzy dbają o najwyższy poziom usług na pokładach Wizz Air. W 2015 roku Wizz Air przewiózł ponad 1,6 mln pasażerów na trasach warszawskiej siatki połączeń wspierając jednocześnie ponad 1000 miejsc pracy w regionie w branżach pośrednio związanych ze swoją działalnością. Wraz z pięcioma nowymi kierunkami linia Wizz Air oferuje aktualnie z Warszawy w sumie 38 destynacji w 19 krajach.

Na skróty

Warszawa Okęcie (WAW) na serwisach społecznościowych: